Jak naprawić zamek błyskawiczny?

Zamki błyskawiczne ułatwiają nam życie, niestety jeżeli się popsują to spełniają swojej roli. A w takiej sytuacji nawet ulubiona kurtka może okazać się bezużyteczna. Nawet najlepsze zamki błyskawiczne z SAS.com.pl nie są niezniszczalne i mogą się uszkodzić. Jednak w takim przypadku nic nie jest stracone, ponieważ w większości przypadków można je bardzo prosto naprawić.

Wystarczą kombinerki

Najczęstsza usterka w zamkach błyskawicznych polega na tym, że się one poluzowały. Przez to po zapięciu zamka suwak rozszczepia się na dwie części. Ani to nie wygląda ładnie, ani nie jest funkcjonalne. W takiej sytuacji są trzy możliwości:

  • 28966_960_720(13)

    Najczęstsza usterka w zamkach błyskawicznych polega na tym, że się one poluzowały.

    Kupić nowy produkt.

  • Wymienić zamek błyskawiczny.
  • Spróbować naprawić zamek.

 

I trzecia opcja wbrew pozorom jest bardzo łatwa. Wystarczy wziąć kombinerki i ścisnąć odpowiednio zamek. Trzeba do tego przyłożyć trochę siły, ale nie wolno też jej nadużywać. Zamki błyskawiczne nie należą do konstrukcji, które wytrzymają każde obciążanie, dlatego też warto kontrolować siłę nacisku, ponieważ zużycie na tę czynność zbyt dużej ilości energii może dać efekt odwrotny od oczekiwanego.

Jeżeli nie masz pod ręką kombinerek to możesz spróbować to zrobić w inny sposób. Ja kiedyś próbowałem naprawy zamków błyskawicznych za pomocą nożyczek. Efekty jakieś były, jednak zamki ostatecznie niszczyły się znacznie szybciej niż gdy używałem do tego kombinerek.