Jak wybierać budki lęgowe i budki dla ptaków?

 

Coraz więcej osób chce pomagać przyrodzie i zamawia budki dla ptaków. Aby jednak była to realna pomoc konieczne jest wybranie odpowiedniej firmy, która gwarantuje, że budki lęgowe będą wykonane zgodnie z wymogami danego gatunku, z odpowiednich materiałów i tak, by nie stanowiły zagrożenia la ptaków. My rekomendujemy firmę tutaj , w której pracują architekci będący jednocześnie pasjonatami przyrody. Projektowane przez nich budki dla ptaków to prawdzie perełki ptasiej architektury! Budki lęgowe z tej pracowni to więc gwarancja, że ptasia rodzina będzie mieszkała wygodnie i bezpiecznie.

 

Budki lęgowe zwykle muszą być w miejscu zacisznym i taki położonym, by nie dostały się do nich drapieżniki,1237986866(20)

Budki lęgowe zwykle muszą być w miejscu zacisznym.

Oczywiście niezbędna jest też wiedza jak wieszać budki dla ptaków danego gatunku. Na przykład domek dla jerzyków musi znajdować się dość wysoko, co najmniej na poziomie drugiego piętra, nie wolno też zmieniać jego lokalizacji, bo ptaki szybko się przyzwyczajają do miejsca. Budki lęgowe zwykle musza być w miejscu zacisznym i taki położonym, by nie dostały się do nich drapieżniki polujące na przykład na pisklęta. Oczywiście wieszając budki dla ptaków musimy tez pamiętać, by uwzględnić ich cykl życiowy – na przykład jerzyki zamieszkają w takim domku dopiero w maju, bo wtedy wracają do Polski. Pamiętajcie, pomagać ptakom trzeba, ale z głową!