Jak założyć fundację?

Już jako dziecko uwielbiałeś pomagać. Robiłeś zakupy starszej sąsiadce, odwiedzałeś kolegę ze złamaną nogą w szpitalu i zostawałeś po lekcjach  żeby zaopiekować się klasowym chomikiem. Już wtedy wiedziałeś, że chcesz coś robić dla innych. Lata mijały, a to się nie zmieniało. Kiedy dorosłeś, postanowiłeś założyć fundację. Bo doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele dobrego możesz dzięki temu zdziałać.

Zastanawiasz się jednak od czego zacząć, bo wiesz, że nie będzie to łatwe. My podpowiemy Ci jak to zrobić.

Krok pierwszy – zapoznaj się z ustawami o fundacjach. Musisz mieć świadomość, jak to funkcjonuje od strony prawnej. Najważniejsze ustawy znajdziesz tutaj:  ustawa 1 i ustawa 2.

Krok drugi – zaplanuj działania, które będziesz musiał wykonać, aby otworzyć fundację. Z poszczególnymi etapami możesz zapoznać się tutaj – link.

Krok trzeci – kiedy wszystko już gotowe, najwyższy czas na uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego. O tym jak złożysz wniosek, przeczytaj tutaj – uzyskanie statusu.

Krok czwarty  – jeśli fundacja jest już zarejestrowana, stwórz stronę internetową. Osoby, które będą chciały pomagać, muszą wiedzieć na jakie konto należy wpłacić pieniądze. Dobrze jeśli twoja strona będzie widoczna w wyszukiwarce, w tym celu musisz skorzystać z tej usługi – pozycjonowanie.Być może jakaś firma pozycjonerską zechce pomóc Ci w ramach współpracy barterowej? Warto próbować

     

Dodaj komentarz