Ławki miejskie – dbaj o savoir vivre

 

Często dziwi mnie to jak niektóre osoby zachowują się w przestrzeni publicznej. Niektóre osoby zachowują się jakby ławki miejskie były ich prywatnością. Cieszę się, że w miastach coraz częściej są ładne ławki, jak te z oferty https://metalico.pl/meble-miejskie/lawki-miejskie.html . Jednocześnie cały czas widzę jak niektóre nawyki związane z ławkami miejskimi się nie zmieniają.

 

O czym powinno się pamiętać korzystając z ławek miejskich?

Według mnie wystarczą podstawy dobrej kultury. Nie mam zamiaru pisać kto komu powinien ustąpić miejsca, ponieważ nie o to chodzi. Jednocześnie jest kilka złych nawyków, związanych z ławkami miejskimi, które są najbardziej niestosowne:

  • Kładzenie na nich swoich zakupów, gdy wokół jest wiele osób, które być może chciałyby usiąść.
  • Siadanie z dala od brzegu i zostawianie takiej przestrzeni ławki, na której nikt się nie zmieści.
  • Bycie opryskliwym i niemiłym w stosunku do innych osób, które chcą usiąść na ławce.
  • Oczekiwanie, że młoda osoba jest zawsze silna i nie ma prawa się poczuć gorzej.

 

Ławki miejskie pozwalają wszystkim odpocząć i zregenerować siły.1126091(1)

Ławki miejskie pozwalają odpocząć i zregenerować siły.

 

To 3 nawyki, które mi osobiście najbardziej rzucają się w oczy. Wiem, że istnieje wiele innych zwyczajów, które również nie należą do najmilszych. Ławki miejskie pozwalają odpocząć i zregenerować siły. Ze względu na to, że jestem młody to mnie najbardziej przeszkadza punkt numer 4. Zawsze ustępuję miejsca na ławkach miejskich jeżeli mogę. Jednocześnie byłem kilka razy w sytuacjach, gdy siadałem na każdej ławce przy przystanku, na jakiej miałem okazje, ponieważ czułem się bardzo źle. Niektórzy ludzie niestety nie potrafili tego zrozumieć.