Sporządzanie testamentu u notariusza

Sporządzanie testamentu nie jest czynnością, którą musimy wykonać u notariuszy, jednak warto rozważyć taką opcję, ponieważ niesie za sobą wiele zalet, o których za chwilę. Testament można właściwie sporządzić udając się np. do www.kulakowscy.plkancelarii notarialnej w Krakowie.

Wymogi prawne i formalne

Notariusze podkreślają, że testament, który został sporządzony przez nich są trudniejsze do podważenia, ponieważ zostały sporządzone z uwzględnieniem wszystkich przepisów prawnych oraz wymagań formalnych. Profesjonalne i zgodne z wymaganiami testamenty często tworzą jedynie notariusze. Kraków to miasto, w którym do mojej kancelarii bardzo często przychodzą klienci, aby sporządzić testament – mówi wieloletni notariusz.

Porada notariusza

Często notariusze, którzy sporządzają testament mogą klientowi doradzić oraz wysłuchać jego obaw i wątpliwości i w jakiś sposób pomóc. Notariusz może też pomóc w rejestracji testamentu w specjalnym rejestrze testamentów. W ten sposób nasz dokument na pewno nie zaginie i będzie go w przyszłości łatwo znaleźć. Kolejną zaletą jest to, że testament są niedrogie, porównując do innych usług, których udzielają notariusze. Kraków, Warszawa i inne miasta w Polsce mają podobne ceny sporządzania notarialnego testamentów.